APTGF50TL60T3G
Microsemi
APTGF50TL60T3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APTGF50TL60T3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. APTGF50TL60T3G
Manufacturer Microsemi
Description IGBT ARRAY 600V 65A 250W SP3
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):600V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.45V @ 15V, 50A
Supplier Device Package:SP3
Series:-
Power - Max:250W
Package / Case:SP3
Other Names:APTGF50TL60T3GMP
APTGF50TL60T3GMP-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Capacitance (Cies) @ Vce:2.2nF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:NPT
Detailed Description:IGBT Module NPT Three Level Inverter 600V 65A 250W Chassis Mount SP3
Current - Collector Cutoff (Max):250µA
Current - Collector (Ic) (Max):65A