ALM85US15C2-8
XP Power
ALM85US15C2-8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ALM85US15C2-8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ALM85US15C2-8
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 85W
Data sheet
Voltage - Output:15V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.31" L x 2.44" W x 1.46" H (135.0mm x 62.0mm x 37.0mm)
Series:ALM85 (85W)
Region Utilized:North America
Power (Watts):85W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-4047
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:15V 85W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):5.33A
Cord Length:35.4" (0.9m)