ALM120PS19
XP Power
ALM120PS19
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ALM120PS19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ALM120PS19
Manufacturer XP Power
Description PSU, 120W, EXTERNAL, MEDICAL+IND
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32 pcs
Data sheet
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:80 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.73" L x 2.67" W x 1.49" H (171.0mm x 68.0mm x 38.0mm)
Series:ALM120 (120W)
Region Utilized:International
Power (Watts):120W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-4513
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:19V 120W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):6.32A
Cord Length:35.4" (0.9m)