AKM36US12C2
XP Power
AKM36US12C2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AKM36US12C2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AKM36US12C2
In stock 80 pcs
Weight:0.176 lb (80.00g)
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.25" L x 1.96" W x 1.33" H (108.0mm x 50.0mm x 33.8mm)
Series:AKM36 (36W)
Region Utilized:International
Power (Watts):36W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Other Names:1470-4600
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
No Load Power Consumption:75mW (Max)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:12V 36W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):3A
Cord Length:59" (1.50m)