AK5397EQ
Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AK5397EQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AK5397EQ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AK5397EQ |
|---|---|
| Manufacturer | Asahi Kasei Microdevices / AKM Semiconductor |
| Description | IC ADC 32BIT 192K SCDF 44LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 160 pcs | 320 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $26.00 | $24.05 | $22.10 | $20.54 | $18.85 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Analog and Digital |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V, 5V |
| Type: | ADC, Audio |
| Supplier Device Package: | 44-LQFP (10x10) |
| Series: | - |
| Sampling Rate (Per Second): | 192k, 768k |
| Resolution (Bits): | 32 b |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 44-LQFP |
| Other Names: | 974-1110 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 70°C |
| Number of Channels: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | ADC, Audio 32 bit 192k, 768k I²S 44-LQFP (10x10) |
| Data Interface: | I²S |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AK5397EQ, use the request quote form to request AK5397EQ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AK5397EQ.The price and lead time for AK5397EQ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AK5397EQ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
