AJ20-4
Knowles Voltronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AJ20-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AJ20-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AJ20-4 |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Voltronics |
| Description | CAP TRIMMER 0.8-20.0PF 2000V HRZ |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $66.585 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 2000V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.300" Dia (7.62mm) |
| Series: | A |
| Q @ Freq: | 3000 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 1.000" (25.40mm) |
| Features: | General Purpose |
| Dielectric Material: | Air |
| Detailed Description: | 0.8 ~ 20pF Trimmer Capacitor 2000V Side Surface Mount |
| Capacitance Range: | 0.8 ~ 20pF |
| Adjustment Type: | Side |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AJ20-4, use the request quote form to request AJ20-4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AJ20-4.The price and lead time for AJ20-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AJ20-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




