AIO-CSJM12
Amphenol Industrial
AIO-CSJM12
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AIO-CSJM12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AIO-CSJM12
Manufacturer Amphenol Industrial
Description CABLE GLAND 3-6.5MM M12 BRASS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 440 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Cable Gland
Thread Size:M12x1.5
Series:-
Panel Hole Size:-
Other Names:AIOCSJM12
C10-690659-M12
CAIO-CSJM12
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Brass
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Ingress Protection:IP68 - Dust Tight, Waterproof
Includes:Panel Nut, Sealing Nut
Detailed Description:Cable Gland 0.12" ~ 0.26" (3.0mm ~ 6.5mm) Brass M12x1.5 Silver
Conduit Hub Size:-
Color:Silver
Cable Diameter:0.12" ~ 0.26" (3.0mm ~ 6.5mm)