AH083F252001-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH083F252001-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AH083F252001-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AH083F252001-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | RF ANT 2.5GHZ CHIP SOLDER SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 3 |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | AH083F252001T |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Gain: | 2dBi |
| Frequency Range: | 2.447GHz ~ 2.593GHz |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.5GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.5GHz Chip RF Antenna 2.447GHz ~ 2.593GHz 2dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AH083F252001-T, use the request quote form to request AH083F252001-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AH083F252001-T.The price and lead time for AH083F252001-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AH083F252001-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


