AH07547R00JE66
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AH07547R00JE66 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AH07547R00JE66
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description AH075 47 5% E66 E3
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Size / Dimension:1.969" L x 1.890" W (50.00mm x 48.00mm)
Series:AH
Resistance:47 Ohms
Power (Watts):75W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Operating Temperature:-25°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Manufacturer Standard Lead Time:26 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:47 Ohms ±5% 75W Wirewound Chassis Mount Resistor