AFS2442.0S4-T
Abracon Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFS2442.0S4-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFS2442.0S4-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFS2442.0S4-T |
|---|---|
| Manufacturer | Abracon Corporation |
| Description | FILTER SAW 2.442GHZ 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.185 | |||||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
|---|---|
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 1.9dB |
| Height (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Frequency - Center: | 2.442GHz |
| Bandwidth: | 78MHz |
| Applications: | Bluetooth |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFS2442.0S4-T, use the request quote form to request AFS2442.0S4-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFS2442.0S4-T.The price and lead time for AFS2442.0S4-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFS2442.0S4-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

