AFE220PS19
XP Power
AFE220PS19
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFE220PS19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AFE220PS19
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 220W
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:2.3 lbs (1kg)
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:7.76" L x 3.46" W x 1.73" H (197.0mm x 88.0mm x 44.0mm)
Series:AFE220 (220W)
Region Utilized:International
Power (Watts):220W
Polarization:-
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Other Names:1470-2353
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:500mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:Level V
Detailed Description:19V 220W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):11.57A
Cord Length:37.4" (0.95m)