AFBR-732BWZ
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-732BWZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-732BWZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-732BWZ |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | TRANSMITTER 12X2.5GBD PLUGGABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 850nm |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Series: | - |
| Other Names: | 516-2648 AFBR-732BWZ-ND AFBR732BWZ |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Transmitter with Driver 850nm 2.5Gbs 3.135 V ~ 3.465 V 25mA |
| Data Rate: | 2.5Gbs |
| Current - Supply: | 25mA |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-732BWZ, use the request quote form to request AFBR-732BWZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-732BWZ.The price and lead time for AFBR-732BWZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-732BWZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


