AFBR-720XPDZ
FIT (Foxconn Interconnect Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-720XPDZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-720XPDZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-720XPDZ |
|---|---|
| Manufacturer | FIT (Foxconn Interconnect Technology) |
| Description | TXRX OPT XFP 10GB/S 850NM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $119.00 | $113.05 | $108.375 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 850nm |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Series: | - |
| Other Names: | 516-1996 AFBR720XPDZ |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Transceiver Module Networking 10Gbps 850nm 3.3V XFP Through Hole |
| Data Rate: | 10Gbps |
| Connector Type: | XFP |
| Applications: | Networking |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-720XPDZ, use the request quote form to request AFBR-720XPDZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-720XPDZ.The price and lead time for AFBR-720XPDZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-720XPDZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


