AFBR-2555ARZ
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-2555ARZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-2555ARZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-2555ARZ |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | SERCOS 16MBD SMA RX REINFORCED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $20.65 | $19.771 | $15.377 | |||
| 100 pcs | 300 pcs | 500 pcs | |||
| $13.181 | $12.521 | $11.862 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V, 5V |
|---|---|
| Series: | - |
| Power - Minimum Receivable: | -22dBm |
| Other Names: | 516-3588 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Receiver 16MBd -22dBm 3.3V, 5V 20mA |
| Data Rate: | 16MBd |
| Current - Supply: | 20mA |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-2555ARZ, use the request quote form to request AFBR-2555ARZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-2555ARZ.The price and lead time for AFBR-2555ARZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-2555ARZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

