AFBR-2419TZ
Broadcom
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-2419TZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-2419TZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-2419TZ |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom |
| Description | 50MBd Miniature Link Fiber Optic Receiver with threaded ST port |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $28.389 | $25.625 | $23.113 | $22.61 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Series: | AFBR-24x9xZ |
| Power - Minimum Receivable: | -27dBm |
| Other Names: | 516-3462 AFBR-2419TZ-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Receiver Optical 50MBd -27dBm 3.135 V ~ 5.25 V 20mA |
| Data Rate: | 50MBd |
| Current - Supply: | 20mA |
| Applications: | Optical |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-2419TZ, use the request quote form to request AFBR-2419TZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-2419TZ.The price and lead time for AFBR-2419TZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-2419TZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
