AFBR-2418MZ
Broadcom
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-2418MZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-2418MZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-2418MZ |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom |
| Description | DC-50MBd Miniature Link Fiber Optic Receiver with metal ST port |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $31.232 | $28.192 | $25.428 | $24.875 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Series: | AFBR-24x8xZ |
| Power - Minimum Receivable: | -24dBm |
| Other Names: | 516-3460 AFBR-2418MZ-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Receiver Optical 50MBd -24dBm 3.135 V ~ 5.25 V 30mA |
| Data Rate: | 50MBd |
| Current - Supply: | 30mA |
| Applications: | Optical |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-2418MZ, use the request quote form to request AFBR-2418MZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-2418MZ.The price and lead time for AFBR-2418MZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-2418MZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

