AFBR-1539Z
Broadcom
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-1539Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-1539Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-1539Z |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom |
| Description | DC to 10 Megabaud Versatile Link Fiber Optic Analog Transmitter Vertical Package for 1 mm POF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.001 | $10.832 | $9.77 | $9.558 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 650nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.3V (Max) |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 20V |
| Spectral Bandwidth: | 20nm |
| Series: | Versatile Link |
| Other Names: | 516-3600 AFBR-1539Z-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fiber Optic Transmitter 650nm 2.3V (Max) 30mA Versatile Link |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 30mA |
| Connector Type: | Versatile Link |
| Capacitance: | 30pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-1539Z, use the request quote form to request AFBR-1539Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-1539Z.The price and lead time for AFBR-1539Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-1539Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

