AFBR-1521CZ
Avago Technologies (Broadcom Limited)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-1521CZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy AFBR-1521CZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | AFBR-1521CZ |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | FIBER OPTIC TX 5 MBD 650NM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 200 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.22 | $11.703 | $9.103 | $7.802 | ||
| 400 pcs | 600 pcs | 1000 pcs | |||
| $7.412 | $7.022 | $6.632 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 650nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.3V (Max) |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 3V |
| Spectral Bandwidth: | 20nm |
| Series: | Versatile Link |
| Other Names: | 516-3584 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Detailed Description: | Fiber Optic Transmitter 650nm 2.3V (Max) 30mA Versatile Link |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 30mA |
| Connector Type: | Versatile Link |
| Capacitance: | 30pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply AFBR-1521CZ, use the request quote form to request AFBR-1521CZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number AFBR-1521CZ.The price and lead time for AFBR-1521CZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# AFBR-1521CZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

