AEH45UM28
XP Power
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AEH45UM28 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AEH45UM28
Manufacturer XP Power
Description 8.25-130 WATTS AC/DC
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:3.3V, 5V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:5.75" L x 2.99" W x 1.69" H (146.0mm x 76.0mm x 43.0mm)
Series:AEH45 (45W)
Region Utilized:International
Power (Watts):27W
Polarization:-
Output Connector:DIN, 5 Pin
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C14
Form:Desktop (Class I)
Efficiency:80%
Detailed Description:3.3V, 5V 27W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):5A, 2A
Cord Length:48" (1.22m)