AED36US48
XP Power
AED36US48
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AED36US48 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AED36US48
Manufacturer XP Power
Description 36-70 WATTS AC/DC
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:48V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:4.33" L x 1.97" W x 0.79" H (110.0mm x 50.0mm x 20.0mm)
Series:AED36 (36W)
Region Utilized:International
Power (Watts):36W
Polarization:Positive Center
Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C8
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:85%
Detailed Description:48V 36W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):750mA
Cord Length:48" (1.22m)