ADP1706-3.3-EVALZ
ADI (Analog Devices, Inc.)
ADP1706-3.3-EVALZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADP1706-3.3-EVALZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADP1706-3.3-EVALZ
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description BOARD EVAL FOR ADP1706 3.3V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:3.3V
Voltage - Input:2.5 V ~ 5.5 V
Utilized IC / Part:ADP1706
Supplied Contents:Board(s)
Series:-
Regulator Type:Positive Fixed
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Output:1A