ADF12SATR04900
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ADF12SATR04900 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ADF12SATR04900
Manufacturer Agastat Relays / TE Connectivity
Description SWITCH SLIDE DIP SPST 100MA 5V
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Washable:Yes
Voltage Rating:5VDC
Termination Style:J Lead
Series:ADF
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:1977208-4
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Number of Positions:12
Mounting Type:Surface Mount
Mechanical Life:1,000 Cycles
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Length:1.280" (32.51mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.199" (5.05mm)
Features:-
Electrical Life:1,000 Cycles
Detailed Description:Dip Switch SPST 12 Position Surface Mount Slide (Standard) Actuator 100mA 5VDC
Current Rating:100mA