AD5122ABRUZ100
ADI (Analog Devices, Inc.)
AD5122ABRUZ100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AD5122ABRUZ100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AD5122ABRUZ100
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description IC DGTL POT 100K 2CH 16-TSSOP
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 247 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs96 pcs192 pcs
576 pcs1056 pcs2592 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.3 V ~ 5.5 V, ±2.25 V ~ 2.75 V
Tolerance:±8%
Temperature Coefficient (Typ):35 ppm/°C
Taper:Linear
Supplier Device Package:16-TSSOP
Series:-
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ):130
Resistance (Ohms):100k
Packaging:Tube
Package / Case:16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Taps:128
Number of Circuits:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Non-Volatile
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Interface:I²C
Features:Selectable Address
Detailed Description:Digital Potentiometer 100k Ohm 2 Circuit 128 Taps I²C Interface 16-TSSOP