ACS781LLRTR-050B-T
Allegro MicroSystems, LLC.
ACS781LLRTR-050B-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACS781LLRTR-050B-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACS781LLRTR-050B-T
Manufacturer Allegro MicroSystems
Description Closed Loop/Open Loop Current Sensor AC/DC Current 3.3V Automotive 7-Pin PSOF T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 12331 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Series:Automotive, AEC-Q100
Sensor Type:Hall Effect, Differential
Sensitivity:26.4mV/A
Response Time:3.6µs
Polarization:Bidirectional
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:7-PowerSMD Module
Output:Ratiometric, Voltage
Other Names:620-1823-2
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Number of Channels:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Linearity:±1%
Frequency:DC ~ 120kHz
For Measuring:AC/DC
Detailed Description:Current Sensor 50A 1 Channel Hall Effect, Differential Bidirectional 7-PowerSMD Module
Current - Supply (Max):15mA
Current - Sensing:50A
Accuracy:±1.5%