ACASA2002U2002P1AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
ACASA2002U2002P1AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ACASA2002U2002P1AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ACASA2002U2002P1AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description ACAS 0612 20K U 20K AT P1
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0612
Size / Dimension:0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Series:ACA - Precision
Resistor-Ratio-Drift:±5 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.05%
Resistance (Ohms):20k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:749-1777-2
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:20k Ohm ±0.1% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±10ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals