AC03000002200JAC00
Vishay Precision Group
AC03000002200JAC00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AC03000002200JAC00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AC03000002200JAC00
Manufacturer Vishay
Description Resistor; Wirewound; Res 2 Ohms; Pwr-Rtg 3W; Tol 5%; Axial; Ceramic Core
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 31433 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:-10/ -80ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm)
Series:AC
Resistance:220 Ohms
Power (Watts):3W