ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-W-T
Abracon Corporation
ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-W-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-W-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-W-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs3000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ABM8
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:535-10155-2
ABM8-24.000MHZ-R60-D1W-T
ABM824000MHZR60D1WT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±25ppm
Frequency:24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:24MHz ±10ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead