ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-G-T
Buy ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-G-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ABM8-24.000MHZ-R60-D-1-G-T
Manufacturer Abracon Corporation
Description CRYSTAL CERAMIC 24.000MHZ 18PF
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:ABM8
Ratings:-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Load Capacitance:18pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±15ppm
Frequency:24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:24MHz ±10ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead