AB24D1515D
Delta Electronics
AB24D1515D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy AB24D1515D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. AB24D1515D
Manufacturer Delta Electronics
Description AC/DC CONVERTER +/-15V 24W
(In US Dollars)
120 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:4kV
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Type:Enclosed
Size / Dimension:3.78" L x 2.13" W x 0.92" H (96.0mm x 54.0mm x 23.3mm)
Series:AB24D
Power (Watts):24W
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Minimum Load Required:No
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:DC Input Capable, Universal Input
Efficiency:84%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 2 Output 15V -15V 800mA, 800mA 85 ~ 264 VAC Input
Current - Output (Max):800mA, 800mA