A700X227M2R5ATE015
KEMET
A700X227M2R5ATE015
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A700X227M2R5ATE015 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. A700X227M2R5ATE015
Manufacturer KEMET
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:AO-Cap A700
Ripple Current @ High Frequency:3.9A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-3043-2
A700X227M004AT6003
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):15 mOhm
Detailed Description:220µF 2.5V Aluminum Polymer Capacitor 2917 (7343 Metric) 15 mOhm
Capacitance:220µF