A-1PA-178-01KN2
Amphenol Connex (Amphenol RF)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy A-1PA-178-01KN2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy A-1PA-178-01KN2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | A-1PA-178-01KN2 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Connex (Amphenol RF) |
| Description | CBL ASSY UMCC PLUG RG178 3.3' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $13.68 | $12.44 | $12.129 | $11.196 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $10.574 | $9.641 | $9.019 | $8.273 | ||
Specifications
Data sheet
| Style: | UMCC to UMCC |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | A-1PA-178-01KB2 ARF2259 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Length: | 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Gender: | Female to Female |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | Shielded |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial UMCC to UMCC Female to Female RG-178 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Color: | Natural |
| Cable Type: | RG-178 |
| 2nd Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| 1st Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply A-1PA-178-01KN2, use the request quote form to request A-1PA-178-01KN2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number A-1PA-178-01KN2.The price and lead time for A-1PA-178-01KN2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# A-1PA-178-01KN2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

