9WF0924S202
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9WF0924S202 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9WF0924S202 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9WF0924S202 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | DC AXIAL FAN 92X92X32MM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 32.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.408 lb (185.07g) |
| Voltage Range: | 20.4 ~ 27.6VDC |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 1.020 in H2O (255.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | San Ace 92WF |
| RPM: | 7300 RPM |
| Power (Watts): | 12.00W |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 58.0 dB(A) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | 40000 Hrs @ 60°C |
| Ingress Protection: | Oil Resistant |
| Features: | Locked Rotor Protection |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.500A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 98.9 CFM (2.78m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9WF0924S202, use the request quote form to request 9WF0924S202 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9WF0924S202.The price and lead time for 9WF0924S202 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9WF0924S202.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

