9WF0624H7D01
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9WF0624H7D01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9WF0624H7D01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9WF0624H7D01 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | FAN 60X15MM 24VDC OIL PROOF LOCK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $17.93 | $16.301 | $15.758 | $14.671 | $13.766 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 15.00mm |
|---|---|
| Voltage Range: | 20.4 ~ 27.6VDC |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Series: | San Ace 60WF |
| RPM: | 6800 RPM |
| Power (Watts): | 2.88W |
| Other Names: | 1688-2151 9WF0624H7D01-ND |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 44.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 40000 Hrs @ 60°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | Oil Resistant |
| Features: | Locked Rotor Sensor |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9WF0624H7D01, use the request quote form to request 9WF0624H7D01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9WF0624H7D01.The price and lead time for 9WF0624H7D01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9WF0624H7D01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

