9W2TS48P0S001
Sanyo Denki
9W2TS48P0S001
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9W2TS48P0S001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9W2TS48P0S001
Manufacturer Sanyo Denki
Description FAN IMP MTRZD 225X99MM 48VDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 12 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
Data sheet
Width:99.00mm
Weight:3.3 lbs (1.5kg)
Voltage Range:36 ~ 72VDC
Voltage - Rated:48VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:2.550 in H2O (635.2 Pa)
Size / Dimension:Round - 225mm Dia
Series:San Ace 225W
RPM:3000 RPM
Power (Watts):117.6W
Other Names:1032-115472
Operating Temperature:-13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Noise:72.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Aluminum
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:IP56 - Dust Protected, Water Resistant
Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Motorized Impellers
Current Rating:2.45A