9W1TM48P4G01
Sanyo Denki
9W1TM48P4G01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9W1TM48P4G01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9W1TM48P4G01
Manufacturer Sanyo Denki
Description FAN 100X25MM 48VDC IP54 CENT
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 14 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.353 lb (160.12g)
Voltage Range:36 ~ 60VDC
Voltage - Rated:48VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:2.840 in H2O (708.0 Pa)
Size / Dimension:Round - 100mm Dia
Series:San Ace 100W
RPM:7400 RPM
Power (Watts):17.28W
Other Names:1688-1806
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:65.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Aluminum
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:Varies Based on Temperature
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Motorized Impellers
Current Rating:0.360A