9TM24P4H01
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9TM24P4H01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9TM24P4H01
Manufacturer Sanyo Denki
Description DC CENTRIFUGAL 100X25MM PWM
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Voltage Range:21.6 ~ 26.4VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:2.250 in H2O (560.0 Pa)
Size / Dimension:Round - 100mm Dia
Series:San Ace C100
RPM:6400 RPM
Power (Watts):10.56W
Other Names:1688-2292
9TM24P4H01-ND
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:60.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Aluminum
Material - Blade:Plastic
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Motorized Impellers
Current Rating:0.440A