9TM24P4H01
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9TM24P4H01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9TM24P4H01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9TM24P4H01 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | DC CENTRIFUGAL 100X25MM PWM |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $54.95 | $49.801 | $46.366 | $45.68 | $43.504 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 25.00mm |
|---|---|
| Voltage Range: | 21.6 ~ 26.4VDC |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 4 Wire Leads |
| Static Pressure: | 2.250 in H2O (560.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Round - 100mm Dia |
| Series: | San Ace C100 |
| RPM: | 6400 RPM |
| Power (Watts): | 10.56W |
| Other Names: | 1688-2292 9TM24P4H01-ND |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 60.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Material - Blade: | Plastic |
| Lifetime @ Temp.: | 40000 Hrs @ 60°C |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Motorized Impellers |
| Current Rating: | 0.440A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 62.5 CFM (1.75m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9TM24P4H01, use the request quote form to request 9TM24P4H01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9TM24P4H01.The price and lead time for 9TM24P4H01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9TM24P4H01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


