9T12062A6982DBHFT
Yageo
9T12062A6982DBHFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9T12062A6982DBHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9T12062A6982DBHFT
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 69.8K OHM 0.5% 1/8W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:RT
Resistance:69.8 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:2390 411 66983
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:69.8 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film