9S0812P4F011
Sanyo Denki
9S0812P4F011
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9S0812P4F011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9S0812P4F011
Manufacturer Sanyo Denki
Description DC AXIAL FAN 80X80X25MM PWM
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 40 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
50 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.166 lb (75.3g)
Voltage Range:5 ~ 13.8VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:0.143 in H2O (35.6 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:San Ace 80
RPM:2800 RPM
Power (Watts):1.32W
Other Names:1688-2287
9S0812P4F011-ND
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:24.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.110A