9CR0612G502
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9CR0612G502 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9CR0612G502 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9CR0612G502 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | FAN 60X51MM 12VDC DUAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 48 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $28.867 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 51.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.397 lb (180.08g) |
| Voltage Range: | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads per Fan |
| Static Pressure: | 1.810 in H2O (450.8 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H |
| Series: | San Ace 60 |
| RPM: | 15800 Front, 10600 Rear |
| Power (Watts): | 13.20W |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 57.5 dB(A) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Counter-Rotating |
| Fan Type: | Tubeaxial (Dual) |
| Current Rating: | 1.10A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | - |
| Air Flow: | 24.7 CFM (0.692m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9CR0612G502, use the request quote form to request 9CR0612G502 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9CR0612G502.The price and lead time for 9CR0612G502 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9CR0612G502.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
