9C12063A1822FKHFT
Yageo
9C12063A1822FKHFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9C12063A1822FKHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9C12063A1822FKHFT
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 18.2K OHM 1% 1/4W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:9C
Resistance:18.2 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:232272461823
311-18.2KFTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:18.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film