9C12063A1802JLHFT
Yageo
9C12063A1802JLHFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9C12063A1802JLHFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9C12063A1802JLHFT
Manufacturer Yageo
Description RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 1206
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:9C
Resistance:18 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:311-18KECT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:18 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film