9BMB24K201
Sanyo Denki
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9BMB24K201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9BMB24K201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9BMB24K201 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanyo Denki |
| Description | EC AXIAL 97X33MM TACH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $19.01 | $17.278 | $16.702 | $15.55 | $14.59 | |
Specifications
Data sheet
| Width: | 33.00mm |
|---|---|
| Voltage Range: | 21.6 ~ 26.4VDC |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Static Pressure: | 5.140 in H2O (1280.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H |
| Series: | San Ace B97 |
| RPM: | 6850 RPM |
| Power (Watts): | 38.88W |
| Other Names: | 1688-2166 9BMB24K201-ND |
| Operating Temperature: | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |
| Noise: | 66.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 40000 Hrs @ 60°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Fan Type: | Blower |
| Current Rating: | 1.61A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CSA, TUV, UL |
| Air Flow: | 56.8 CFM (1.59m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9BMB24K201, use the request quote form to request 9BMB24K201 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9BMB24K201.The price and lead time for 9BMB24K201 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9BMB24K201.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

