9BMB24S201
Sanyo Denki
9BMB24S201
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9BMB24S201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 9BMB24S201
Manufacturer Sanyo Denki
Description BLOWER 97X33MM 24VDCTACH
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 188 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Width:33.00mm
Weight:0.419 lb (190.06g)
Voltage Range:12 ~ 26.4VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:2.450 in H2O (610.0 Pa)
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 97.1mm L x 95mm H
Series:San Ace B97
RPM:5250 RPM
Power (Watts):16.80W
Other Names:1688-1383
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Noise:59.0 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:40000 Hrs @ 60°C
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Blower
Current Rating:0.700A