9BF1-081001
Belden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9BF1-081001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9BF1-081001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9BF1-081001 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | PWR STRIP ASSY 2' 8OUT 15AMP |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $131.99 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 120V |
|---|---|
| Type: | PDU (Power Distribution Unit) |
| Series: | - |
| Region Utilized: | - |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Mounting Type: | Rack Mount |
| Media Lines Protected: | - |
| Housing Material: | - |
| Features: | - |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 15A |
| Cord Length: | 10' (3.05m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Approvals: | UL |
| AC Outlets: | 8 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9BF1-081001, use the request quote form to request 9BF1-081001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9BF1-081001.The price and lead time for 9BF1-081001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9BF1-081001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

