PS-407-HG-OEM
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PS-407-HG-OEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PS-407-HG-OEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | PS-407-HG-OEM |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | POWER STRIP MEDICAL HOSPITAL GRA |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $73.33 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 2.8 lbs (1.3kg) |
|---|---|
| Voltage - Input: | 120V |
| Type: | Outlet Strip |
| Series: | - |
| Region Utilized: | - |
| Overload Protection: | Circuit Breaker(s) |
| Mounting Type: | Bench, Rack, Wall |
| Media Lines Protected: | - |
| Housing Material: | Metal |
| Features: | - |
| Energy: | - |
| Current - Max: | 15A |
| Cord Length: | 7' (2.13m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Approvals: | TUV, UL |
| AC Outlets: | 4 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply PS-407-HG-OEM, use the request quote form to request PS-407-HG-OEM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PS-407-HG-OEM.The price and lead time for PS-407-HG-OEM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PS-407-HG-OEM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


