9916280012
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9916280012 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9916280012 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9916280012 |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmuller |
| Description | POWER SUPPLY 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $701.52 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 12V |
|---|---|
| Type: | - |
| Size / Dimension: | 6.339" L x 2.854" W (161.00mm x 72.50mm) |
| Series: | - |
| Power - Rated: | 180W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 5.020" (127.50mm) |
| Form: | Din Rail |
| Cord Length: | - |
| Connector - AC Output: | - |
| Connector - AC Input: | - |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| AC Outlets: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9916280012, use the request quote form to request 9916280012 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9916280012.The price and lead time for 9916280012 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9916280012.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



