9916280024
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9916280024 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9916280024 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9916280024 |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmuller |
| Description | UPS CTRL 360W 115-230VAC/24DC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $695.76 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 2.1 lbs (952.5g) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 24V |
| Type: | Standby (No Regulation) |
| Size / Dimension: | 6.334" L x 2.854" W (161.00mm x 72.50mm) |
| Series: | - |
| Power - Rated: | - |
| Other Names: | Q6474687 |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height: | 5.020" (127.50mm) |
| Form: | Din Rail |
| Cord Length: | - |
| Connector - AC Output: | Hardwired |
| Connector - AC Input: | Hardwired |
| Backup Time - Max Load: | - |
| Applications: | - |
| AC Outlets: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9916280024, use the request quote form to request 9916280024 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9916280024.The price and lead time for 9916280024 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9916280024.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



