9703 4"X36YD
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 9703 4"X36YD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 9703 4"X36YD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 9703 4"X36YD |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ADHSV TRNSFR 4"X 36YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 2 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $592.00 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 4.00" (101.60mm) |
|---|---|
| Usage: | - |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Thickness - Adhesive: | 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm) |
| Thickness: | 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm) |
| Temperature Range: | 60 ~ 158°F (15 ~ 70°C) |
| Tape Type: | Adhesive Transfer |
| Shelf Life Start: | Date of Shipment |
| Shelf Life: | 24 Months |
| Series: | 9703 |
| Other Names: | 00021200386145 7000048795 70006243391 9703 4"X36YD-ND 97034"X36YD |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 108' (32.9m) 36 yds |
| Color: | - |
| Backing, Carrier: | Polycoated Kraft Liner |
| Adhesive: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 9703 4"X36YD, use the request quote form to request 9703 4"X36YD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 9703 4"X36YD.The price and lead time for 9703 4"X36YD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 9703 4"X36YD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

