95293-102-14LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
95293-102-14LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 95293-102-14LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 95293-102-14LF
(In US Dollars)
800 pcs
Row Spacing - Mating:-
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:14
Insulation Material:Thermoplastic
Insulation Height:0.100" (2.54mm)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:Connector Header Surface Mount 14 position 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post:-
Contact Length - Mating:0.318" (8.08mm)