95293-102-11LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
95293-102-11LF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 95293-102-11LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 95293-102-11LF
(In US Dollars)
500 pcs
Row Spacing - Mating:-
Pitch - Mating:0.100" (2.54mm)
Number of Positions Loaded:All
Number of Positions:11
Insulation Material:Thermoplastic
Insulation Height:0.100" (2.54mm)
Fastening Type:Push-Pull
Detailed Description:Connector Header Surface Mount 11 position 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Post:-
Contact Length - Mating:0.318" (8.08mm)